مگنت تراپی در مشهد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مگنت تراپی در مشهد
مگنت تراپی در مشهد

مگنت تراپی در مشهد در کلینیک فیزیوتراپی نگارستان (فیزیوتراپی خوب در مشهد) برای کمک به تسکین درد و بازسازی بافت های آسیب دیده ارائه می شود.

مگنت تراپی که به عنوان مغناطیس درمانی نیز شناخته می شود، درمانی است که در آن فیزیوتراپیست از میدان های مغناطیسی (آهن ربا) با فرکانس های ثابت یا متغیر برای درمان آسیب شناسی های مختلف استفاده می کند.

خطوط مغناطیسی نه تنها بر روی بافت های سطحی اثر می گذارند، بلکه به نواحی عمیق از جمله استخوان ها و اندام های داخلی نیز می رسند. این تکنیک برای بیمار بدون درد و غیر تهاجمی است، بنابراین در حال حاضر به عنوان یکی از روش های درمانی با عوارض جانبی کمتر مطرح می شود.

ورزشکاران حرفه ای که از خدمات فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک فیزیوتراپی نگارستان در مشهد استفاده می کنند، می توانند از مگنت تراپی برای فرآیندهای بهبودی خود بهره زیادی ببرند.

مگنت تراپی همچنین برای درمان پوکی استخوان، استئوآرتریت، کاهش سرعت التیام، سوختگی، آسم، زخم پای دیابتی، مشکلات گردش خون، میگرن، سندرم تونل کارپال، کمردرد، تاندونیت، رگ به رگ شدن، کوفتگی و انقباض عضلانی استفاده می شود.

اهداف مگنت تراپی در مشهد

هدف اصلی مغناطیس درمانی از بین بردن درد است، زیرا عضلات را شل می کند، اثر گشادکننده عروق ایجاد می کند و گردش خون را بهبود می بخشد، بنابراین اندورفین را آزاد می کند و اثر ضد التهابی ایجاد می کند.

با توجه به آزاد شدن اندورفین و اثر آرامش کلی، مگنت تراپی در کاهش استرس و استرس های مربوطه نیز مفید است.

علاوه بر این، استفاده از آن فرآیندهای شیمیایی بدن مانند سدیم-پتاسیم را تسریع می کند و به بافت ها کمک می کند در مواجهه با یک بیماری مزمن یا التهابی کم رنگ نشوند.

میدان های مغناطیسی در طی مگنت تراپی به تولید کلاژن کمک می کند و روند پیری را به تاخیر می اندازد.

این سیستم گردش خون را تنظیم می کند و بر افزایش جریان خون و افزایش بازگشت وریدی تأثیر می گذارد.

مزایای مغناطیس درمانی

  • مکانیسم درمان هم برای بیمار و هم برای فیزیوتراپیست ساده و راحت است.
  • بدون درد است.
  • اثرات به دست آمده پس از پایان درمان حفظ می شود.
  • این روش جایگزین هیچ روش درمانی مرسوم دیگری نمی شود، زیرا می تواند کاملاً با ماساژ دستی یا تکنیک هایی مانند طب سوزنی یا تحریک الکتریکی تکمیل شود.
  • اثرات مغناطیس درمانی به سرعت متوجه می شوند، اگرچه معمولاً درمان های طولانی مدت هستند.

موارد منع کاربرد مگنت تراپی

این روش ایمن، موثر و بدون عوارض است، اما باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

  • مگنت تراپی نباید در زنان در دوران بارداری، در بیماران تومورهای سرطانی و در افرادی که دارای ضربان ساز هستند استفاده شود، زیرا آهنربا می تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد.
  • زنان در دوران قاعدگی، افراد دارای مشکلات خونریزی و بیماران مبتلا به بیماری های ویروسی نیز باید مراقب باشند و قبل از شروع درمان با متخصص مشورت کنند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی نگارستان در مشهد خدمات تخصصی فیزیوتراپی همچون مگنت تراپی در مشهد ، بیوفیدبک تراپی در مشهد ، شاک ویو تراپی در مشهد و … در کنار متدهای درمانی روز دنیا را برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز بکار می برند.