فیزیوتراپی کف لگن در مشهد

 1. خانه
 2. مقالات
 3. فیزیوتراپی کف لگن در مشهد
فیزیوتراپی کف لگن در مشهد

فیزیوتراپی کف لگن در مشهد در مرکز فیزیوتراپی نگارستات با هدف کمک به درمان مشکلات و اختلالات کف لگن و دردهای لگنی مزمن ارائه می شود.

مشکلات کف لگن ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. این نوع مشکلات می تواند محدود کننده و برای برخی افراد حتی کمی خجالت آور باشد. این می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند و شما را از انجام برخی از کارهای روزانه یا فعالیت هایی که دوست دارید باز دارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی کف لگن می تواند به کاهش علائم اختلال عملکرد لگن کمک کند و عضلات کف لگن شما را تقویت کند تا در آینده با مشکلات اضافی مواجه نشوید. 

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی نگارستان خدمات تخصصی فیزیوتراپی کف لگن در مشهد را بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

ماهیچه‌ ها، تاندون‌ ها و رباط‌ هایی که کف لگن را تشکیل می‌دهند، همگی هدف بسیار مهمی دارند، زیرا از هسته بدن شما حمایت می‌کنند. خدمات فیزیوتراپیست های ما می تواند به تسکین درد لگن، بهبود انعطاف پذیری و افزایش عملکرد کلی شما کمک کند.

درمان های درگیر در برنامه توانبخشی کف لگن شما به نتایج ارزیابی اولیه شما بستگی دارد. آسیب یا وضعیت شما در طول معاینه فیزیکی ارزیابی می شود و سپس فیزیوتراپیست یک برنامه درمانی تشکیل می دهد که نیازهای خاص شما را برطرف می کند. این معمولاً شامل چندین نوع ورزش و ماساژ برای کاهش درد، کاهش علائم و به طور بالقوه التیام وضعیت شما خواهد بود.

موارد کاربرد فیزیوتراپی کف لگن در مشهد

درمان‌ های فیزیوتراپی، مانند توانبخشی کف لگن و روش‌ های همراه، برای درمان انواع شرایط منجر به درد لگن ثابت شده‌اند. برخی از شایع ترین مشکلاتی که فیزیوتراپی درمان می کند عبارتند از:

 • بی اختیاری ادرار و روده. فیزیوتراپیست به جای درمان ساده علائم، می تواند به تعیین ریشه مشکل شما در بی اختیاری ادرار و روده کمک کند.
 • افتادگی اندام لگن. احساس فشار و سنگینی لگن می تواند از علائم افتادگی مثانه، رحم یا روده باشد. فیزیوتراپیست می تواند علائم را ارزیابی کرده و به کاهش علائم و جلوگیری از افتادگی در آینده کمک کند.
 • یبوست. فیزیوتراپی کف لگن در مشهد می تواند ماهیچه های ناحیه لگن و مقعد را شل کند که می تواند به تسکین و رفع یبوست کمک کند.
 • درد لگن پس از زایمان. درد لگن در دوران بارداری و پس از زایمان. قبل و بعد از زایمان، معمولاً مادران تازه متولد شده دچار کشیدگی عضلات و یا آسیب بافت همبند در کف لگن خود می شوند. توانبخشی کف لگن علاوه بر تقویت هر گونه ماهیچه یا بافت آسیب دیده، به کاهش درد احساس شده کمک می کند.
 • درد بعد از جراحی شکم. اگر در حال بهبودی پس از یک عمل جراحی اخیر هستید، توانبخشی کف لگن می تواند به شکستن بافت اسکار، بهبود قدرت و بازیابی دامنه حرکتی در ناحیه شکم/لگن کمک کند.
 • اندومتریوز . این وضعیت می تواند استخوان ها، ماهیچه ها، رباط ها و اعصاب ناحیه لگن را تحت تاثیر قرار دهد. توانبخشی کف لگن می تواند علاوه بر تقویت عضلات کف لگن، به کاهش درد و نفخ که ممکن است با اندومتریوز تجربه می کنید، کمک کند.
 • درد دنبالچه. فیزیوتراپی کف لگن می تواند درد دنبالچه و لگن را ارزیابی کرده و به تسکین علائم کمک کند.
 • مقاربت دردناک و مشکلات ناباروری ، افتادگی اندام لگن و دیسپارونی نیز می توانند از مزایای فیزیوتراپی کف لگن بهره مند شوند.

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن در مشهد – فیزیوتراپی برای بی اختیاری ادرار در مشهد – بهترین فیزیوتراپی مشهد – فیزیوتراپی برای یبوست