فیزیوتراپی در مشهد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. فیزیوتراپی در مشهد
فیزیوتراپی در مشهد

فیزیوتراپی در مشهد در مرکز فیزیوتراپی نگارستان در حوزه های تخصصی فیزیوتراپی کف لگن و مشکلات مرتبط با ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن و سایر حوزه های تخصصی همچون ارتوپدی ، نورولوژی و سالمندان ارائه می شود.

فیزیوتراپی یا درمان فیزیکی یکی از روش‌های درمانی است که برای بهبود عملکرد بدن و کاهش درد و ناتوانی استفاده می‌شود.

در این روش درمانی، از تمرینات و تکنیک‌ های فیزیکی مختلف برای تقویت و بهبود عملکرد انواع بافت‌های بدنی مانند عضلات، استخوان‌ها، مفاصل، بافت‌های نرم و سیستم عصبی استفاده می‌شود.

هدف اصلی فیزیوتراپی در مشهد ، بهبود عملکرد بدن، افزایش قابلیت اطمینان بدن در انجام فعالیت‌های روزانه و بهبود کیفیت زندگی است. فیزیوتراپی برای درمان مشکلات مختلفی مانند درد عضلانی-اسکلتی، آسیب‌های ورزشی، بیماری‌ های قلبی، بیماری‌ های تنفسی، اختلالات کف لگن ، بیماری‌ های عصبی و بیماری‌ های مربوط به افزایش سن استفاده می‌شود. این روش درمانی معمولا توسط فیزیوتراپیست‌ها انجام می‌شود که تحصیلات خاصی در زمینه درمان فیزیکی دارند.

روشهای درمانی در فیزیوتراپی

در فیزیوتراپی، روش‌های مختلفی برای درمان مشکلات بدنی استفاده می‌شود. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

تمرینات تقویتی: این تمرینات به منظور تقویت عضلات و بهبود عملکرد بدن انجام می‌شوند.

تمرینات کششی: این تمرینات به منظور بهبود انعطاف‌پذیری و کاهش تنش عضلات انجام می‌شوند.

تمرینات تعادلی: این تمرینات به منظور بهبود تعادل و کاهش خطر افتادن انجام می‌شوند.

تمرینات تنفسی: این تمرینات به منظور بهبود عملکرد سیستم تنفسی و کاهش خطر بروز مشکلات تنفسی انجام می‌شوند.

تکنیک‌ های درمانی: این تکنیک‌ ها شامل ماساژ، الکتروتراپی، تحریک الکتریکی عضلات ، امواج فراصوتی و درمان با یخ و گرما ، شاک ویو تراپی ، لیزر درمانی ، مگنت تراپی و سایر تکنیک‌ های درمانی هستند که به منظور کاهش درد و بهبود عملکرد بدن استفاده می‌شوند.

هدف اصلی از استفاده از این روش‌ها، بهبود عملکرد بدن و کاهش درد و ناتوانی است. پزشک شما می تواند به شما راهنمایی کند که کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب است.

فیزیوتراپی در چه بیماری هایی کاربرد دارد؟

فیزیوتراپی در درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات بدنی کاربرد دارد. برخی از این بیماری‌ها و مشکلات عبارتند از:

درد عضلانی-اسکلتی: فیزیوتراپی در بهبود اختلالات سیستم اسکلتی بدن انسان نقش موثری دارد و کمک زیادی به کاهش نیاز به انجام جراحی های غیرضروری می کند.

آسیب‌ های ورزشی: فیزیوتراپی می‌تواند در تسریع بهبودی پس از آسیب های ورزشی و کاهش خطر آسیب دیدگی مجدد موثر باشد.

بیماری‌ های عصبی: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم عصبی و کاهش خطر بروز مشکلات عصبی کمک کند.

بیماری‌های مربوط به افزایش سن: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد بدن در افراد مسن و کاهش خطر بروز مشکلات مرتبط با افزایش سن، کمک کند.

اختلالات کف لگن : فیزیوتراپی کف لگن یکی از شاخه های مهم و پرکاربرد فیزیوتراپی است که به درمان مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن همچون یبوست ، بی اختیاری ادرار ، واژینیسموس و … کمک می کند.

بیماری‌ های قلبی: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد قلب و کاهش خطر بروز مشکلات قلبی، مانند فشار خون بالا و بیماری عروق کرونری، کمک کند.

بیماری‌ های تنفسی: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم تنفسی و کاهش خطر بروز مشکلات تنفسی کمک کند.

اهداف مراجعه به فیزیوتراپی در مشهد

هدف اصلی از فیزیوتراپی، بهبود عملکرد بدن و کاهش درد و ناتوانی است. برای دستیابی به این هدف، فیزیوتراپیست‌ها از تمرینات فیزیکی، تکنیک‌های درمانی و تکنولوژی‌های پزشکی مختلف استفاده می‌کنند. برخی از اهداف دقیق فیزیوتراپی عبارتند از:

بهبود عملکرد بدن: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد بدن و افزایش قابلیت اطمینان بدن در انجام فعالیت‌های روزانه کمک کند.

بهبود تعادل: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود تعادل و کاهش خطر افتادن کمک کند.

کاهش درد: فیزیوتراپی می‌تواند به کاهش درد در افرادی که با درد عضلانی-اسکلتی و دیگر بیماری‌های مرتبط با درد مواجه هستند، کمک کند.

بهبود انعطاف‌ پذیری: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود انعطاف‌ پذیری و کاهش تنش عضلات کمک کند.

بهبود عملکرد قلب و عروق: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد قلب و کاهش خطر بروز مشکلات قلبی، مانند فشار خون بالا و بیماری عروق کرونری، کمک کند.

بهبود عملکرد سیستم تنفسی: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم تنفسی و کاهش خطر بروز مشکلات تنفسی، مانند آسم و بیماری‌های مربوط به تنفس، کمک کند.

بهبود عملکرد سیستم عصبی: فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود عملکرد سیستم عصبی و کاهش خطر بروز مشکلات عصبی، مانند سکته مغزی ، پارکینسون و ام‌ اس، کمک کند.